ANKET
Web Sitesini Nasıl Buldunuz ?
İyi
Kötü
Din dersi öğretmeni 'Alevilerin yaptığı yemek yenmez' demiş: Görevden alındı
01 Ekim 2018 Pazartesi  14:10
İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde bir ortaokulda din dersinde “Alevilerin yaptığı yemek yenmez” diyen ücretli öğretmen görevden uzaklaştırıldı.
Din dersi öğretmeni 'Alevilerin yaptığı yemek yenmez' demiş: Görevden alındıBirgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, olay geçen pazartesi günü Cumhuriyet Ortaokulu’nda 7/L sınıfındaki derste yaşandı.

Dersteki öğrencilerden biri olayı ailesine şöyle anlattı: “Derse başladıktan sonra ders konusu oruçlara geldi. Mübarek aylar ve oruçlardan konu açılmıştı. Ramazan, Şaban, Recep aylarını anlattı öğretmen. ‘Muharrem orucunu da Aleviler tutar’ dedi öğretmen ama ‘Alevilerin yaptığı yemek yenmez’ dedi. Bir arkadaşım da kalkıp ‘Hocam neden yenmez?’ diye sordu. Öğretmen de ‘Aleviler peygamber efendimizi sevmezler, sadece torunları Hasan ile Hüseyin’i severler’ diye cevapladı.”

Öğrenci, bunun ardından aynı zamanda komşusu olan ve kendilerinin aşure verdiği bir sınıf arkadaşının öğretmene “Ben Alevilerin ekmeğini yedim ama az yedim, bir şey olur mu?” diye sorması üzerine öğretmenin “Az yediysen bir şey olmaz” dediğini söyledi.

Konu Arnavutköy Cemevi’ne bildirilmesinin ardından Kent Konseyi’nde de gündeme getirildi.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ olayı doğrulayarak şunları söyledi: “Konu ortaya çıktığı anda müdahale ettik. Öğretmenin görevini sonlandırdık. Bir başkasını orada görevlendirdik. Zaten konunun içeriği itibariyle de maksadı aşan ve tecrübesizlikten kaynaklanan söylemler olmuş. Olay bu şekilde çözüldü” dedi.

Müdür Dağ, G.B.’nin ücretli öğretmen olduğunu aktararak “Çok öğretmen açığımız var. Bu çerçevede 863 öğretmen görevlendirdik. Bunların hepsini tanıma şansımız yok. Bilsek de hata yapılabilir. Biz de gereken şeyleri yaparız” ifadelerini kullandı.
Bu haberi paylaşın :
Gelin Canlar Ana Sayfa| Haberler| Alevilik Hakkında| Şiirler| Fotoğraf Galerisi| Video Galerisi| Atatürk Köşesi| Ziyaretçi Defteri| İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2019 - Gelin Canlar Bir Olalım
Yurtdışı Eğitim

alevi, alevilik, alevilik hakkinda, alevi canlar Türkiye'nin En Kapsamlı Alevi ve Alevilik Paylaşım Sitesi, alevilik nedir, alevi nedir, alevi forum, alevi dernekleri, alevilikte namaz, alevi kültür dernekleri

alevi, alevilik, alevilik hakkinda, alevi canlar Türkiye'nin En Kapsamlı Alevi ve Alevilik Paylaşım Sitesi, alevilik nedir, alevi nedir, alevi forum, alevi dernekleri, alevilikte namaz, alevi kültür dernekleri